Bezpieczne przeprowadzki Adexim Warszawa - firma przeprowadzkowa. Ubezpieczenie i bezpieczne pojemniki.

Przeprowadzka krok po kroku

Kiedy zapadnie decyzja o przeprowadzce, najczęściej nie ma już od niej odwrotu. Trzeba zwolnić zajmowane mieszkanie, nowe jest już kupione lub wynajęte – nadszedł czas, aby się spakować i przewieźć rzeczy. Chociaż wydaje się to zadaniem łatwym, w porównaniu doszukania najodpowiedniejszego mieszkania, podpisywania umów itd., to jednak sama przeprowadzka nie jest łatwe. Jak maksymalnie ją sobie ułatwić? Poniżej przedstawimy kilka praktycznych porad.

PRZEPROWADZKA KROK 1: Znajdź odpowiednią firmę przeprowadzkową

Firmę organizującą przeprowadzki warto znaleźć na kilka tygodni przed planowaną przeprowadzką. Trzeba pamiętać bowiem o tym, że dobre firmy przeprowadzkowe cieszą się popularnością i mają wypełnione grafiki. Dodatkowo, przeprowadzki w Warszawie i nie tylko, to coś absolutnie powszechnego – każdego dnia dziesiątki osób zmieniają swoje miejsce zamieszkania, dlatego im wcześniej skontaktujesz się z firmą przeprowadzkową – tym lepiej.

Poszukaj firmy przeprowadzkowej w Internecie, lub popytaj znajomych – najlepsze i sprawdzone firmy zajmujące się transportem mogą polecić Ci znajomi lub rodzina, którzy już korzystali z takich usług. Jeżeli nie znasz nikogo, kto mógłby Ci poradzić, wykorzystaj Internet – znajdź firmę, przeczytaj opinie innych klientów. Jeżeli Twój dzielnicą jest Ochota lub okolice, możesz liczyć na profesjonalną pomoc naszej firmy Adexim, która od wielu lat zajmuje się pomocą w przeprowadzkach i w transporcie. Aczkolwiek obsługujemy zlecenia z całej Polski, świadczymy też usługi z zakresu przeprowadzek międzynarodowych.

Sprawdź ofertę – dokładnie przeanalizuj ofertę znajdującą się na stronie i zapoznaj się ze wszystkimi wymaganiami. Sprawdź, czy odpowiadają Ci warunki finansowe oraz oferowane usługi.

Zadzwoń i umów się na transport rzeczy – podaj dokładny adres, zarówno miejsca z którego rzeczy mają zostać zabrane, jak i miejsca, do którego mają zostać przewiezione. Ustal konkretna godzinę, zapisz ją, aby nie zapomnieć. Umów się również na konkretne usługi – być może będziesz potrzebował kompleksowej obsługi wraz z pakowaniem, a może tylko samego przewozu.

PRZEPROWADZKA KROK 2: Formalności

Zmiana adresu zamieszkania wiąże się z wypełnieniem kilku formalności.  I nie chodzi o podpisywanie umów najmu, czy braniem kredytu na mieszkanie, jeśli kupujesz własne. Formalności dotyczą powiadomienia odpowiednich instytucji o przeprowadzce. Koniecznie zawiadom:

  • bank,
  • urząd skarbowy,
  • operatora telefonii komórkowej,
  • operatorów innych mediów, z którymi posiadasz podpisane umowy.

Nie zapomnij również o tym, ze w nowej okolicy będziesz musiał korzystać np. z przychodni, szkoły lub przedszkola (jeśli posiadasz dziecko), itp. Te miejsca również warto odwiedzić, aby załatwić w nich wszystkie konieczne formalności. Być może będziesz musiał również zaplanować wolny dzień w pracy na czas przeprowadzki.

PRZEPROWADZKA KROK 3: Planowanie pakowania i pakowanie

Pakowanie nie jest łatwym zadaniem, ponieważ musi być ono rozłożone w czasie. Pakowanie w przeddzień przeprowadzki oznacza tylko chaos i kłopoty, dlatego, do pakowania warto zabrać się stosunkowo wcześnie. Pakowanie trzeba dobrze przemyśleć:  w pierwszej kolejności należy spakować rzeczy, których na pewno nie będzie potrzebował nikt z domowników przed przeprowadzką.

Firma przeprowadzkowa Adexim - przeprowadzki Warszawa

Czy na pewno wszystkiego potrzebujesz na nowym mieszkaniu? Naprawdę warto zadać sobie to pytanie przed przeprowadzką – nie wszystkie rzeczy, przedmioty i meble będą nam potrzebne. Rozwalająca się już zupełnie komoda? Kwiatek, który jest już dla Ciebie zbyt duży? A może zestaw zwykłych garnków, które nie przydadzą Ci się, bo nowa kuchnia będzie wyposażona w płytę indukcyjną? Niepotrzebne rzeczy możesz przekazać rodzinie lub znajomym, możesz oddać potrzebującym, a bardzo zniszczone przedmioty po prostu wyrzuć.

Zgromadź odpowiednie produkty do pakowania. Firmy przeprowadzkowe bardzo często dysponują odpowiednimi produktami i materiałami do pakowania. Jednak, wybierając opcję pakowania wraz z firmą transportowa, koszt przeprowadzki może się zwiększyć. Niektórzy wolą zatem w tej kwestii zdać się wyłącznie na siebie. Potrzebne będą:

Do pakowania przydadzą się:

– kartony różnych wielkości (można poprosić o nie w sklepach),

– nożyczki,

– taśmy klejące,

– mazaki,

– karteczki,

– worki na śmieci,

– wypełniacz do kartonów (wełna drzewna lub stare gazety).

Pakowanie zacznij od rzeczy, których nie używasz na co dzień. Najlepiej zacząć pakowanie od pościeli, koców, ręczników, ściereczek, obrusów – rzeczy, które na pewno nie będą Ci potrzebne. Możesz również spakować ubrania i buty, których nie nosisz w danej porze roku (jeśli jest zima, spakuj letnie rzeczy, jeśli lato – spakuj najpierw rzeczy zimowe). Do mało używanych rzeczy należą również eleganckie zastawy, sztućce, których nie używa się na co dzień.

Podpisuj kartony. Każdy spakowany karton dokładne opisz. Jest to ważne z dwóch powodów. Po pierwsze, dzięki temu bardzo ułatwisz pracę firmie przeprowadzkowej, która będzie wiedziała, w jaki sposób obchodzić się z konkretnymi kartonami. Po drugie, znacznie ułatwisz sobie rozpakowywanie rzeczy już na nowym mieszkaniu.

Zabezpiecz meble i delikatne przedmioty. Szczególnie ważne są krawędzie mebli, ulubione szkło, lustra, a także sprzęt elektroniczny.

Zadbaj o dokumenty. Wszystkie dokumenty zgromadź w jednym miejscu. Najlepiej zaopatrzyć się w specjalną metalową skrzynkę, w której można trzymać najważniejsze papiery. Podczas przeprowadzki, dokumentację najlepiej mieć przy sobie.

Bezpieczne pojemniki - przeprowadzki biur, firm, instytucji Adexim

Spakuj najpotrzebniejsze rzeczy – ostatniego dnia przed przeprowadzką, spakuj najpotrzebniejsze rzeczy, które na pewno przydadzą Ci się pierwszego dnia na nowym mieszkaniu. Są to podstawowe przybory toaletowe, kilka talerzy i szklanek, itp.

PRZEPROWADZKA KROK 4: Przeprowadzka

Dzień przeprowadzki jest stresujący. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta, najlepiej, aby zaopiekowali się nimi Twoi znajomi lub ktoś z rodziny. Sam koniecznie zorganizuj dla ekipy przeprowadzkowej odpowiednie miejsce – ważne, aby mogli zaparkować jak najbliżej wejścia do domu, czy też do mieszkania. Cenne rzeczy najlepiej miej przy sobie (dokumenty, biżuteria, klucze). A przede wszystkim: nie stresuj się! Jeżeli wybierzesz dobra i rzetelną firmę przeprowadzkową – taka jak nasza, z całą pewnością przeprowadzka będzie szybka i dana!

Pamiętaj, aby nie popełnić tych błędów!

– wybór niewłaściwej firmy przeprowadzkowej – kierowanie się wyłącznie ceną, brak czasu na dokładne zapoznanie się z warunkami firmy, usługami i opiniami o niej,

–  brak harmonogramu przeprowadzki – chaotyczne działania mogę  zaszkodzić i wprowadzić bardzo stresowe sytuacje.

– zbyt mało czasu na pakowanie – pakowanie jest niezwykle czasochłonne, niestety wiele osób o tym zapomina i zostawia tę czynność na dzień przed przeprowadzką – może się okazać, że czas ten będzie niewystarczający!

Scroll to top