Firma przeprowadzkowa a usługi dodatkowe

Głównym zadaniem firmy przeprowadzkowej, jest transport ruchomości z jednego punktu do drugiego. Firma przeprowadzkowa organizuje odpowiedniej wielkości samochód, a także – na życzenie klienta – może zająć się wnoszeniem i wynoszeniem rzeczy, a niekiedy również pakowaniem i rozpakowywaniem. Jednak, niektóre z firm, oferują również usługi dodatkowe: niekiedy jest to nietypowy transport, a innym razem pomoc w utylizacji dokumentów czy sprzętu IT. Wybierając firmę przeprowadzkową, warto bardzo dokładnie sprawdzić ofertę – być może usługi dodatkowe będą dla Ciebie ważne?

Pakowanie i rozpakowywanie rzeczy

Pakowanie i rozpakowywanie może traktować jako usługi dodatkowe, ponieważ nie wszystkie firmy przeprowadzkowe je proponują w swojej ofercie. Nasza firma Adexim Przeprowadzi wychodząc naprzeciw wymaganiom wielu klientów, proponuje taki wariant współpracy. Najczęściej z możliwości pakowania i rozpakowywania na miejscu ruchomości korzystają firmy, w których trudno znaleźć osoby mogące się tym zająć. Profesjonalna firma transportowa może zrobić to bardzo szybko i sprawnie. Dzięki temu, przedsiębiorstwo nie będzie miało przestojów w pracy. Z tej możliwości mogą i korzystają również osoby prywatne. Nie jest to wśród tej grupy klientów bardzo popularna usługa, jednak zdarzają się sytuacje, w którym pakowanie nie jest możliwe (choroba, bardzo duży pośpiech, szybki wyjazd). Szukając firmy transportowej warto sprawdzić, czy pakowanie oraz rozpakowywanie rzeczy jest w tej firmie usługą standardową, czy trzeba za nią dopłacić.

Przeprowadzki serwerowni

Jeżeli firma posiada w swoim biurze serwery (serwerownie), przeprowadzka staje się skomplikowana. Przeprowadzki serwerowni nie należą do najłatwiejszych zadań. Mały błąd może spowodować utratę wielu cennych danych. Nasza firma Adexim Przeprowadzki wykonuje przeprowadzki serwerowni od wielu lat. Posiadamy spore doświadczenie oraz umiejętności i sprzęt, który pozwala nam na szybką i bezpieczną pracę. Przewóz serwerów powinien odbywać się w specjalnych warunkach, a my jesteśmy w stanie to zagwarantować.

Niszczenie dokumentacji

Jeżeli posiadasz firmę, doskonale wiesz zapewne, że niszczenie dokumentacji to czynność, która regulowana jest w sposób prawny. Zapisy tego dotyczące znaleźć można w Ustawie o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku. Podczas przeprowadzki firm, często okazuje się, że część dokumentacji nie jest już potrzebna. Niestety, dokumentów nie można po prostu wyrzucić – muszą one zostać zniszczone. Niszczenie dokumentacji to jedna z dodatkowych usług i nie zawsze znajduje się ona w ofercie firm przeprowadzkowych. Jeżeli prowadzisz własną działalność, zastanów się, czy ta usługa nie będzie Ci potrzebna. Warto pamiętać także, że niszczenie dokumentacji obejmuje również kasety, płyty kompaktowe oraz dyskietki.

Utylizacja sprzętu IT

Podczas przeprowadzki, czy to firmowej czy prywatnej, może okazać się, że wiele mebli, a także sprzęt IT, jest już niepotrzebny (zniszczenia, awarie, wiek ruchomości/sprzętu). Podobnie jednak jak w przypadku dokumentacji,  części ruchomości nie można po prostu wyrzucić. Zgodnie z przepisami (Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008 roku w sprawie odpadów), niebezpieczne odpady elektroniczne muszą być zutylizowane w odpowiedni sposób. Dobra firma przeprowadzkowa posiada w swojej ofercie usługi takie jak utylizacja sprzętu IT. Ponadto, po wykonaniu takiej usługi, powinna dostarczyć odpowiedni dokument potwierdzający zniszczenie sprzętu. Nasza firma oferuje utylizację:

-Monitorów,

-Kart pamięci,

-Komputerów (laptopów i komputerów stacjonarnych),

-Mebli: krzeseł, biurek, kanap.

Transport ruchomości o dużych gabarytach

Wiadomym jest, że większość firm przeprowadzkowych oferuje przewożenie mebli: kanap, biurek, mebli kuchennych lub pokojowych. Jednak, bardzo często są one dość wygodne w transporcie. Zdarzają się jednak ruchomości  o znacznie większych gabarytach, do których przewozu należy mieć nie tylko odpowiedni sprzęt, ale także odpowiednią wiedzę. Transport fortepianów, transport pianin – to tylko niektóre przykłady (o tym rodzaju transportu pisaliśmy już na naszym blogu – Jak zorganizować transport fortepianu?) Wprawdzie, tego problemu nie posiadają firmy, jednak wiele osób prywatnych posiada w domach duże instrumenty muzyczne. Transport fortepianów, pianin czy innych instrumentów potrzebny jest również instytucjom oraz szkołom muzycznym. Decydując się na przeprowadzkę, warto zadać pytanie przedstawicielowi firmy przeprowadzkowej, czy oferują takie usługi. Jeżeli o to nie zapytamy, możemy się niemiło rozczarować w dniu przeprowadzki…

Zanim się zdecydujesz, sprawdź firmę dokładnie

Mogłoby się wydawać, że firmy przeprowadzkowe będą miały bardzo podobną ofertę. Tymczasem bywa naprawdę różnie. Dlatego, jeżeli chcesz przetransportować rzeczy nietypowe, duże i niewygodne, jeżeli spodziewasz się pomocy przy pakowaniu, wnoszeniu oraz wynoszeniu, jeżeli w końcu potrzebujesz pomocy przy niszczeniu i utylizacji, musisz poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiedniej firmy.

Firma Adexim Przeprowadzki, oprócz profesjonalizmu i wiedzy, oferuje również konkurencyjne ceny. Przygotowujesz się do przeprowadzki – skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci na każdym z jej etapów!

Scroll to top