Przeprowadzki firm – co oferują firmy przeprowadzkowe?

Zanim zdecydujemy się na przeprowadzkę swojej firmy, zawsze warto sprawdzić najpierw, jakie usługi oferują poszczególne firmy przeprowadzkowe. Można to nazwać „rozpoznaniem rynku”. Wydawałoby się, że większość firm, które oferują swoim klientom przeprowadzki firm, będzie zapewniało podobne warunki i podobny zakres działań. Okazuje się jednak, że rozbieżności mogą być bardzo duże!

Firma przeprowadzkowa a firma transportowa

Kiedy szukamy firmy, która podejmie się przewiewnia rzeczy z biura do biura, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zakres proponowanych usług. Bardzo często klienci firm oferujących transport i przeprowadzki firm zwracają szczególną uwagę na cenę usługi – a tak, może okazać się bardzo myląca. Zdarza się bowiem, że klienci decydują się na pomoc taniej firmy, zapominając, że przeprowadzka firmy to nie tylko przewiezienie rzeczy, ale również ich wyniesienie z biura, a później wniesienie do nowego lokalu, a w niektórych przypadkach, także ich zapakowanie lub rozpakowanie. Jeżeli decydujemy się na najtańszą ofertę, możemy być bardzo zdziwieni, kiedy usługa nie obejmie ww. czynności. Dlatego, tak ważne jest, aby sprawdzić, czy wybrana przez nas firma to firma przeprowadzkowa czy firma transportowa.

Firma transportowa – najczęściej firmy transportowe, jak sama nazwa wskazuje, oferują sam transport mienia. Oznacza to, że pracownicy firmy pojawią się w uzgodnionym miejscu i o wyznaczonym czasie, jednak ich zadaniem jest wyłącznie przetransportowanie rzeczy na wskazany adres. Jeżeli konieczne jest przeniesienie tych rzeczy, często jest to możliwe tylko za dodatkową opłatą. Koszt przeprowadzki może się wtedy znacznie zwiększyć, w porównaniu do początkowego założenia.

Firma przeprowadzkowa – są to firmy organizujące przeprowadzki. Oznacza to, że oferują one pełen zakres usług związanych z przeprowadzką. Oczywiście, klient może wybrać ilość usług – zazwyczaj nie musi on decydować się na obsługę kompleksową. Jeżeli zatem planujesz przeprowadzki biura, będzie to z pewnością lepsze rozwiązanie.

Bezpieczne pojemniki - przeprowadzki biur, firm, instytucji Adexim

Przeprowadzki biura a zakres oferowanych usług

Jak już zostało wspomniane, przeprowadzki biur i firm, organizowane przez profesjonalne firmy przeprowadzkowe, mogą być kompleksowe, albo częściowe, zgodnie z wymaganiami klienta. W naszej firmie Adexim przeprowadzki to zawsze klient jest na pierwszym miejscu, a jego potrzeby są dla nas absolutnym priorytetem. Dlatego, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania osób, które chcą powierzyć nam swoje firmowe mienie, przygotowaliśmy różne propozycje i warianty przeprowadzki biur, firm i instytucji w Warszawie:

Wariant nr 1

W wariancie pierwszym, oferujemy naszym klientom biznesowym profesjonalne przewiezienie mienia wraz z:

– dostarczeniem potrzebnych materiałów do pakowania,

– możliwością demontażu i montażu mebli,

– zabezpieczeniem mienia w transporcie,

– wniesienie i ustawienie mienia w konkretnych pomieszczeniach,

– rozpakowanie dokumentacji znajdującej się w kartonach.

Wariant nr 2

W wariancie drugim – rozszerzonym, oferujemy bezpieczne przewiezienie mienia wraz z:

– spakowaniem rzeczy oraz oznaczaniem kartonów,

– zabezpieczeniem kartonów,

– możliwością demontażu oraz montażu mebli,

– ustawienie mebli,

– rozpakowaniem sprzętu komputerowego,

– ustawienie sprzętu na wskazanych stanowiskach

Wariant nr 3

W trzecim wariancie, kompleksowym, oferujemy bezpieczny transport mienia, wraz z:

– spakowaniem dokumentacji firmowej,

– oznaczeniem kartonów,

– zabezpieczeniem mebli,

– zabezpieczeniem sprzętu IT,

– demontażem i montażem mebli,

– załadowaniem i wyładowaniem mienia,

– ustawieniem mebli w pomieszczeniach,

– rozpakowaniem sprzętu IT,

– rozpakowaniem dokumentacji firmowej z pudeł.

Sam klient decyduje, który wariant współpracy najbardziej mu odpowiada. Oczywiście, możliwe są także indywidualne ustalenia – chcemy, aby każdy, kto powierza nam swoje mienie był pewien, że może liczyć na nasz profesjonalizm.

Nietypowy transport – nie każda firma go oferuje!

Jeżeli planowana jest przeprowadzka biura, w którym znajdują się wyłącznie dokumenty oraz komputery (a w większości są to niewielkich rozmiarów laptopy), przeprowadzkę może zorganizować niemal każda firma przeprowadzkowa. Sytuacja się komplikuje, jeżeli w firmie, biurze czy instytucji znajdują się przedmioty i ruchomości nietypowe. Zalicza się do nich np. dzieła sztuki, instrumenty (i inne ruchomości) o bardzo dużych gabarytach, kasy pancerne, a także serwery.

Niewiele firm oferuje nietypowy transport: transport kas pancernych, przewóz serwerów, transport rzeczy lub maszyn o bardzo dużych gabarytach. Dlatego, jeżeli w Twoim biurze/firmie/instytucji, znajdują się takie ruchomości, musisz koniecznie sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie firma przeprowadzkowa oferuje tego typu usługi. Nasz zespół Adexim Przeprowadzki zapewnia profesjonalny nietypowy transport. Mamy wieloletnie doświadczenie, a przewóz serwerów, transport kas pancernych czy dzieł sztuki, nie stanowi dla nas żadnego kłopotu. Dysponujemy nie tylko dużą wiedzą i umiejętnościami, ale również odpowiednim zapleczem technicznym.

Przeprowadzki firm a usługi specjalne

Kolejną bardzo ważną kwestią dotyczącą wyboru firmy przeprowadzkowej oferującej usługę: przeprowadzki biur, jest zapoznanie się z oferowanymi usługami dodatkowymi. Usługi dodatkowe nie są oferowane zawsze, ale bardzo często są one ważne dla biznesowych klientów.

Magazynowanie mienia: zdarzają się sytuacje, kiedy ruchomości muszą zostać przechowane przez pewien czas. Powodem może być konieczność pospiesznego opuszczenia biura, jeszcze przed znalezieniem kolejnego, albo remont w lokalu docelowym. Dobre firmy przeprowadzkowe zapewniają bezpieczna magazynowanie mienia.

Niszczenie dokumentacji: dokumentacja dla każdej firmy jest bardzo ważna. Jednak, po latach okazuje się, że część z niej jest już zupełnie niepotrzebna. Nie należy jej wyrzucać, dlatego niszczenie dokumentacji jest najlepszym rozwiązaniem. Dobra firma przeprowadzkowa może wziąć ten obowiązek na siebie.

Utylizacja mebli: niepotrzebne meble w firmie? Nie wiesz co z nimi zrobić? Firmy przeprowadzkowe, które mają duże doświadczenie i znają potrzeby swoich klientów oferują usługę: utylizacja mebli – nie musisz się tym martwić!

Utylizacja sprzętu IT – nie potrzebujesz już starych urządzeń w firmie? Potrzebujesz utylizacji komputerów i sprzętu IT? Warto zatem znaleźć taką firmę przeprowadzkową, która zapewnia taką usługę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy przekonani, że wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla Państwa potrzeb.

Scroll to top