Przeprowadzki międzynarodowe – potrzebne certyfikaty

Aby firma transportowa mogła oferować swoim klientom przeprowadzki zagraniczne, musi posiadać specjalne pozwolenia oraz dokumenty. Jednym z koniecznych dokumentów jest certyfikat kompetencji zawodowych. Kiedy szukasz firmy transportowej, do przewiezienia Twoich ruchomości za granice, sprawdź na jej stronie, czy w ogóle dysponuje ona taką możliwością. Nasza firma Adexim Przeprowadzki posiada wszystkie dokumenty upoważniające do zaoferowania naszym klientom kompleksowej usługi na najwyższym poziomie. W kwestii przeprowadzek, również tych zagranicznych, możesz liczyć na naszą wiedzę, kompetencje oraz wieloletnie doświadczenie.

Przeprowadzki międzynarodowe

Oferujesz przeprowadzki zagraniczne – certyfikat kompetencji zawodowych jest konieczny!

Certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie jest dokumentem, który potwierdza kompetencje niezbędne do wykonywania transportu zwłaszcza międzynarodowego. Certyfikatu nie muszą posiadać wszyscy pracownicy – firma uzyska uprawnienia do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie krajowego i międzynarodowego transportu, jeżeli:

– przynajmniej jedna z osób zarządzających przedsiębiorstwem będzie posługiwała się certyfikatem kompetencji zawodowych,

– osoba zarządzająca przedsiębiorstwem posiada posiadała certyfikat kompetencji zawodowych.

Egzaminy – aby móc oferować transport i przeprowadzki zagraniczne potrzebny jest jak już wiemy – certyfikat i licencje. Te z kolei uzyskuje się przez zdany egzamin. Egzaminy odbywają się w różnych miastach – najczęściej jest to Warszawa, ale również egzaminy są w Łodzi, w Katowicach. Kto przeprowadza takie egzaminy? Komisje Transportu drogowego.

Terminy najbliższych egzaminów można znaleźć na stronie Instytutu Transportu Drogowego. Uwaga! Ilości miejsc na danym egzaminie są ograniczone i zalezą od wielkości Sali egzaminacyjnej. Ponadto, aby wniosek o egzamin został przyjęty, musi zostać złożony na 14 dni przed planowanym egzaminem!  

Zwolnienie z egzaminu lub z części – niektóre osoby oferujące przeprowadzki, mogą zostać zwolnione z egzaminu lub zwolnione z jego części. Dzieje się tak kiedy:

– mają one ukończone studia magisterskie lub podyplomowe, w których programie nauczania występowały zagadnienia  opracowane przez Parlament Europejski (możesz znaleźć je TU)

–  mają ukończone studia, w których programie nauczania występowała część zagadnień opracowanych przez Parlament Europejski.

Dokumenty, które należy złożyć – Aby ubiegać się o certyfikat, dzięki któremu będziesz mógł oferować przeprowadzki zagraniczne dla swoich klientów, należy złożyć kilka bardzo ważnych dokumentów.

Po pierwsze wnioseknie jest to bardzo obszerny dokument. Przede wszystkim wymaga się w nim wypełniania danych osobowych, a więc imienia i nazwiska, daty urodzenia, PESEL, a także danych do korespondencji i kontaktu.

Ponadto wniosek obejmuje informacje o podmiocie dokonującym opłaty za egzamin.  

Po drugie, deklaracja o zakresie zagadnień, które objęte były programem studiów,

Po trzecie, dyplom ukończenia studiów,

Po czwarte, suplement do dyplomu, dzięki którym wiadomo, czy został zaliczony odpowiedni program,

Po piąte, dwa dokumenty potwierdzające: odbyty program kształcenia i ukończenia studiów podyplomowych,

Po szóste, opłata.

Egzamin – na teście należy odpowiedzieć na 64 pytania. Za każde pytanie można otrzymać 1 punkt. Pytania mają formę wielokrotnego wyboru, a aby zaliczyć test należy odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 50%. Na egzaminie zostają zadawane również pytania egzaminacyjne – zadanie takie wymaga rozwiązania dwóch przykładów praktycznych. Tutaj również przydzielane zostają punkty. Egzamin jest zdany, jeżeli łączna ilość zebranych  punktów przekroczy 60% możliwych do zdobycia. Przykładowe teksty oraz pytania dostępne są na stronie Instytutu Transportu Drogowego.

Adexim Przeprowadzki – dowieziemy Twoje rzeczy na wskazane miejsce!

Nasza firma Adexim Przeprowadzki działa kompleksowo i dba o interesy swoich klientów. Dlatego też, nie mogliśmy pozwolić sobie na to, aby oferować tylko transport na terenie kraju. Licencja, którą posiadamy umożliwia nam oferowanie różnorodnych przeprowadzek. W naszej ofercie znajdują się:

przeprowadzki międzynarodowe,

przeprowadzki biur,

przeprowadzki prywatne,

nietypowy transport (kas pancernych, fortepianów, dzieł sztuki, serwerów).

Jesteśmy w stanie spełnić niemal każde życzenia transportowe naszych klientów! Oprócz posiadanych certyfikatów, pracownicy naszej firmy wciąż przechodzą nowe szkolenia, dzięki którym są jeszcze lepiej przygotowani do wykonywanej pracy.

Wybierając usługi Adexim Przeprowadzki masz pewność, że:

– Twoje przewożone mienie zostanie ubezpieczone,

– na życzenie, spakujemy wszystkie Twoje ruchomości,

-zabezpieczymy Twoje mienie,

– bezpiecznie załadujemy Twój dobytek i przewieziemy go,

– zapewnimy rozładunek ruchomości we wskazanym miejscu,

– na życzenie, rozpakujemy wszystkie kartony.

Przeprowadzki zagraniczne od A do Z

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla naszych klientów są przeprowadzki zagraniczne. Liczy się czas wykonania usługi, ale przede wszystkim jej bezpieczeństwo. Przeprowadzki zagraniczne nie są łatwe również pod względem formalnym – do załatwienia jest wiele spraw. Nasza firma Adexim Przeprowadzki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, oferuje załatwienie wszelkich formalności w imieniu osoby zlecającej nam usługę.  Na życzenie klienta, to my zajmiemy się gromadzeniem dokumentacji i kompleksowym planowaniem przeprowadzki. Co więcej, nasza firma zapewnia zabezpieczenie i spakowanie wszystkich rzeczy, a na miejscu, możliwy jest oczywiście nie tylko rozładunek, ale także rozpakowanie wszystkich rzeczy we wskazanych miejscach.

Uwaga! Jeżeli szukasz firmy przeprowadzkowej, oferującej przeprowadzki zagraniczne, sprawdzaj, że czy firma posługuje się odpowiednimi licencjami, pozwolenia i certyfikatami. W innym przypadku tylko stracisz swój cenny czas!

Im uprawnienia firmy zajmującej się przeprowadzkami są większe, tym większa pewność, ze przeprowadzki zagraniczne zostaną zrealizowane szybciej i sprawniej. Nasza firma Adexim Przeprowadzki posiada:;

– Licencję na wykonywanie transportu drogowego krajowego i międzynarodowego,

– Certyfikat kompetencji zawodowych w krajowym i międzynarodowym transporcie rzeczy,

– wieloletnie doświadczenie,

– pracowników z bardzo dużą wiedzą,

– doskonałej jakości sprzęt,

– świetnie przygotowaną i dostosowaną do transportu flotę samochodową.

Naszą ofertę kierujemy zarówno do osób z Polski, a więc klientów mieszkających na terenie miasta warszawa jak i z okolic, a także dla klientów zagranicznych. Obsługujemy firmy międzynarodowe, oferując przeprowadzki prywatne i przeprowadzki biur. Współpraca z nami na pewno będzie dla Państwa korzystna!

Scroll to top