Niektóre rzeczy wymagają szczególnej uwagi, kiedy przewozisz je z miejsca na miejsce. Szkło i naczynia są tego najlepszym przykładem. Mogą mieć bardzo dużą wartość – nie tylko finansową, ale również sentymentalną. Jeśli jednak odpowiednio je spakujesz i będziesz przewozić, ograniczysz ryzyko uszkodzenia do minimum. Jak zabezpieczyć szkło na czas przeprowadzki?
Jak spakować szkło i naczynia podczas przeprowadzki?
Jeśli zdecydujesz się na nasze usługi przeprowadzkowe, przekażemy Ci instrukcje i zalecenia dotyczące pakowania, aby obyło się bez problemów. W tym poradniku również znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Aby odpowiednio zapakować naczynia i szkło potrzebujesz:
- kartonów w różnych rozmiarach;
- taśmy klejącej;
- folii bąbelkowej i stretch;
- pisaka, np. markera;
- wypełniacza do kartonów (np. gazety).
Postaw na solidne kartony przeprowadzkowe
Pamiętaj, że rzeczy szklane i naczynia są dosyć ciężkie, dlatego wybierz solidne, grube kartony. Dostępne są m.in. przygotowane specjalnie do przewozu takich rzeczy – mają przegródki wewnątrz. Najlepiej postaw na kartony minimum trzywarstwowe. Jeśli nie jesteś w stanie ich zdobyć, spakuj naczynia do małego kartonu, a następnie włóż go do większego. Dzięki temu zmniejszasz ryzyko otwarcia pudełka w czasie przenoszenia na skutek ciężaru zawartości.
Użyj wypełniacza
Na spodzie i po bokach opakowania powinien znaleźć się wypełniacz, który zabezpieczy zawartość. Najlepszym wyborem będzie folia bąbelkowa. Możesz także wykorzystać zbędne prześcieradła, ręczniki czy nawet odzież, której nie będziesz już używać. To wszystko powinno się sprawdzić jako odpowiedni materiał zabezpieczający.
Zapakuj naczynia w folię bąbelkową
Jednak to nie wystarczy. W czasie przeprowadzki rzeczy narażone są na wstrząsy. Dlatego najlepiej każdy z tych elementów owiń folią bąbelkową. W tym przypadku raczej nie sprawdzi się użycie standardowych materiałów. Teoretycznie często stosowany jest papier, ale jeśli chcesz ograniczyć ryzyko do minimum, użyj folii bąbelkowej. Owinięcie każdej rzeczy jest oczywiście czasochłonne, ale niestety niezbędne.
Większe i cięższe elementy na dole paczki
Duże znaczenie ma ułożenie rzeczy w pudełku w odpowiedniej kolejności. Ciężki i duże, np. półmiski i wazy, umieść na dole, mniejsze – na górze. Pamiętaj, aby nie obciążać nadmiernie kartonu. Duży ciężar zwiększa ryzyko uszkodzenia zawartości. W przypadku delikatnych rzeczy, kruchych, używaj małych kartonów. Kiedy umieścisz w nich rzeczy i je zabezpieczysz, pudełka układaj obok siebie, a nie jedno na drugim, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia.
Wypełnij pozostałe miejsce w kartonie
Naczynia i szkło nie powinny się przemieszczać podczas transportu w kartonie. Dlatego wolną przestrzeń wypełnij, np. gazetami, ręcznikami papierowymi lub miękkimi materiałami. Możesz do tego użyć również ręczników, czy starej odzieży. Z pewnością będziesz ich potrzebować sporo. Ale dzięki nim ograniczysz ryzyko uszkodzenia tych rzeczy do minimum. Nie będą się przesuwać.
Zabezpiecz karton
Kiedy zakleisz karton, owiń go folią stretch. Zapewni to dodatkową ochronę i skutecznie ustabilizuje pakunek.
Opisz karton
W tym kroku przyda Ci się wspomniany mazak. Napisz na kartonie, co się w nim znajduje – najlepiej wielkimi literami, na górze, aby napis był dobrze widoczny. Osoba, która ma przenosić rzeczy, powinna mieć świadomość, że akurat to pudełko wymaga szczególnej uwagi.
Jak transportować szkło i naczynia?
Skoro wszystkie rzeczy masz już spakowane, czas przenieść je w nowe miejsce. Masz je solidnie zabezpieczone, ale to nie oznacza, że nie musisz zachować szczególnej ostrożności. Idź powoli, spokojnie – jeśli upuścisz karton, mimo wszystko możesz spowodować szkody. Przenosiny szklanych przedmiotów najlepiej pozostaw na sam koniec. Nie zaczynaj od nich – nie powinny znajdować się pod innymi kartonami. Najlepiej, jeśli niczego nie będziesz na nich stawiać.
Kiedy dojedziecie do miejsca docelowego, osoby, które mają nosić rzeczy, powinny wiedzieć, że jednym z pierwszych kartów jest ten z naczyniami i szkłem – pamiętaj o tym, bo nie każdy zwraca uwagę na napisy, szczególnie jeśli nie ma za sobą organizowania przeprowadzki. Najlepiej ustaw je od razu w wyznaczonym miejscu. Nie powinny być na nim ustawiane pozostałe kartony. Dzięki temu szkło i naczynia szczęśliwie dotrą do celu.
Nie chcesz organizować tego wszystkiego na własną rękę? Sprawdź nasz cennik przeprowadzek i skontaktuj się z nami. Kompleksowo i profesjonalnie zorganizujemy wszystkie prace – bez obaw o uszkodzenie szkła i naczyń! Postaw na Adexim Przeprawadzki!