Przeprowadzka bez windy

Przeprowadzka do budynku bez windy

Przeprowadzka do budynku bez windy – jak ją sprawnie
zorganizować?

Brak windy w budynku, do którego się przeprowadzasz, może być problematyczny – szczególnie jeśli to czwarte piętro lub mieszkanie usytuowane na poddaszu budynku.
Problemem jest nie tylko waga poszczególnych rzeczy, ale również ich wymiary, które powodują, że pokonanie każdego piętra sprawia trudność. Sprawdź, co zrobić, aby łatwiej poradzić sobie z taką przeprowadzką.

Przeprowadzka bez windy – o czym warto pamiętać?

Noszenie dużej liczby kartonów po schodach jest wymagające fizycznie. Natomiast szczególnie wiele problemów powodują przedmioty ciężkie lub o dużych wymiarach. Często wąskie klatki schodowe utrudniają wniesienie rzeczy wielkogabarytowych. Co zrobić, aby ułatwić sobie przeprowadzkę bez windy? Dzięki odpowiedniemu planowaniu i organizacji wszystko powinno przebiegać łatwiej.

Jakie są wymiary klatki schodowej?

Niestety, ale w wielu budynkach klatki schodowe są zupełnie niedopasowane do potrzeb mieszkańców. Zamiast ułatwiać noszenie rzeczy, wręcz przeciwnie – utrudniają to. Jeśli masz do noszenia wyłącznie standardowe kartony, wymiary klatki schodowej nie będą dla Ciebie większym problemem. Kłopot pojawia się w przypadku wysokich i szerokich mebli. Dlatego przed przeprowadzką sprawdź:

  • wymiary dużych rzeczy, które mają być wniesione do mieszkania;
  • wymiary drzwi wejściowych do budynku, klatki schodowej i lokalu;
  • szerokość i wysokość klatki schodowej;
  • liczbę zakrętów i możliwość manewrowania noszonymi rzeczami, aby dało się tam je
    przenieść.

Na tej podstawie oceń, czy poszczególne rzeczy da się wnieść w formie kompletnej, bez ich rozkręcania. Zwróć również uwagę na wagę przedmiotów – w szczególności mebli. Mogą być
na tyle ciężkie, że ich noszenie bez podziału na mniejsze części nie będzie możliwe.

Zdemontuj meble aby móc nosić je w częściach

Taka konieczność pojawia się szczególnie w przypadku narożników, sof, kanap, szaf i masywnych stołów. Przygotuj przede wszystkim wkrętarkę, aby przyspieszyć odkręcanie poszczególnych elementów. Najpierw zastanów się, które możesz łatwo odłączyć od całości, a rzeczywiście ułatwi to przenoszenie rzeczy. Pamiętaj jednak, aby wszystkie wkręty od danego mebla trafiały do tego samego woreczka – najlepiej przyklejonego taśmą do części zabudowy. Nie wkładaj ich do kieszeni w spodniach i innej odzieży ani nie pozostawiaj w różnych miejscach. Jeśli to zrobisz, licz się z ryzykiem zaginięcia elementów. Zabezpiecz się przed takimi problemami, przez które możesz stracić wiele czasu i narazić się na dodatkowe koszty.

Skorzystaj z pasów do noszenia mebli

Dzięki zastosowaniu pasów możesz łatwiej przenieść duże, ciężkie przedmioty, a także nieporęczne, które trudno chwycić. To rozwiązanie powoduje, że ręce są odciążone – jesteś w stanie asekurować ładunek po bokach i od góry. W wąskich klatkach to szczególnie istotne, gdyż ograniczysz ryzyko uderzenia daną rzeczą o ścianę lub barierkę. Dzięki zastosowaniu pasów możesz uniknąć pozycji niekorzystnych dla kręgosłupa i stawów kolanowych.

Znajdź pomocników

Nawet jeśli korzystasz z pasów, które ułatwiają noszenie, i tak znajdź jak najwięcej osób do pomocy. Wnoszenie ciężkich rzeczy na wysokie piętro jest bardzo wymagające fizycznie. Jeśli to kompleksowa przeprowadzka, która obejmuje przeniesienie całego dobytku do nowego mieszkania, potrzebujesz grupy co najmniej kilku osób. Brak windy powoduje, że wniesienie wszystkich rzeczy może zająć wiele czasu.

Zabezpiecz rzeczy

Oczywiście w przypadku każdej przeprowadzki wszystkie przedmioty wymagają zabezpieczenia. Delikatne rzeczy, przed włożeniem do kartonu, zabezpiecz folią bąbelkową. Poukładaj je tak, aby uniknąć ich przemieszczania się w pudełku, gdyż może być to przyczyną uszkodzenia transportowanych przedmiotów. Najlepiej oznacz kartony, w których znajdują się rzeczy szczególnie delikatne, aby widzieć, przy jakich zachować szczególną ostrożność.

Firma przeprowadzkowa Adexim - przeprowadzki Warszawa

Przeprowadzka bez windy? Postaw na firmę przeprowadzkową

Przenosiny do budynku, w którym nie ma windy, są szczególnie problematyczne. Musisz znaleźć dużą grupę osób, która podoła temu fizycznie. Do tego przydadzą się różne narzędzia. Weź pod uwagę skorzystanie z oferty firmy przeprowadzkowej, aby uniknąć wielu problemów, które mogą towarzyszyć przenosinom. Może Ci ona zapewnić auta z platformami, które sięgają nawet do najwyższych pięter. Dzięki temu ciężkie rzeczy szybko znajdą się w mieszkaniu. Weź pod uwagę nasze usługi. Transportowane przedmioty zabezpieczamy pasami. Nasza firma przeprowadzkowa korzysta z narzędzi i rozwiązań, które zdecydowanie ułatwiają realizację zlecenia. Zapewniamy odpowiednią liczbę osób, aby szybko i bezpiecznie Twoje rzeczy znalazły się w miejscu docelowym.

Interesuje Cię taka oferta? Zatem sprawdź nasz cennik przeprowadzek i skontaktuj się z nami.