Przeprowadzka

Jak się rozpakować po przeprowadzce?

Przygotowanie rzeczy do przeprowadzki jest czasochłonne, szczególnie jeżeli masz kilkuosobową rodzinę lub skłonność do gromadzenia przedmiotów. Ich pakowanie może zająć tygodnie. Kiedy już uda się przetransportować wszystko do nowego miejsca, pojawia się kolejne wyzwanie – rozpakowanie rzeczy. To, jak Ci pójdzie, w dużej mierze zależy od pakowania. Co zrobić, żeby rozpakowanie poszło bez problemów?

Przeprowadzka

Rola opisywania kartonów przy przeprowadzce

Twoje rzeczy mogą wymagać użycia dziesiątek, a może nawet ponad setki, kartonów. Często zdarza się, że po przeprowadzce potrzebujesz natychmiast danej rzeczy, ale nie wiesz, gdzie ją znajdziesz. To ogromny problem, gdyż odnalezienie może wymagać otwarcia dziesiątek paczek. Jeśli jednak na każdej znajdzie się opis, problem zniknie – łatwo znajdziesz to, czego szukasz. Ma to szczególne znaczenie w przypadku sprzętów czy szkła, które wymagają szczególnej ostrożności.

Trafionym rozwiązaniem jest umieszczenie na każdym pakunku nazwy pomieszczenia, do którego powinien trafić. Najlepiej dodać nazwę na samej górze, w dobrze widocznym miejscu. Zanim opuścisz mieszkanie, przejrzyj poszczególne szafki, szafy i inne miejsca, aby upewnić się, że nic w nich nie pozostało. Zdarza się, że niektóre rzeczy zostawiamy do spakowania na sam koniec, a później o nich zapominamy.

Jak rozpakować rzeczy po przeprowadzce?

Zanim zaczniesz wynosić kartony z pojazdu, najpierw wyczyść pomieszczenia. Znajdujące się tam rzeczy poustawiaj tak, aby nie było problemów ze znalezieniem miejsca dla poszczególnych kartonów. Po tym kroku możesz przejść do noszenia rzeczy. Pamiętaj o następujących zasadach:

  1. W przypadku każdego kartonu sprawdź, do którego powinien trafić pomieszczenia, o ile znajduje się na nim taka informacja. Dobrym pomysłem może być też noszenie rzeczy do przedpokoju, gdzie inna osoba będzie dalej przenosić je do odpowiednich części mieszkania czy domu.
  2. Kiedy kartony znajdą się w miejscach docelowych, zacznij od rozpakowania tych rzeczy, które powinny być jak najszybciej wyjęte. Chodzi tutaj szczególnie o żywe kwiaty. Kiedy je wyjmiesz, nie ustawiaj ich od razu na słońcu. Daj im czas i postaw w takich miejscach, które odpowiadają potrzebom roślin. Jeśli przewozisz jedzenie, które musi się znajdować w lodówce, to oczywiście zajmij się nim od razu po rozpoczęciu rozpakowywania.
  3. Wypakuj meble i ustaw je w odpowiednich pomieszczeniach. Po tym możesz już rozpakowywać poszczególne kartony i umieszczać rzeczy na półkach, w szufladach i na wieszakach.
  4. W kolejnym kroku zajmij się najpotrzebniejszymi rzeczami. Może Ci się nie udać rozpakować wszystkich jednego dnia, dlatego skup się na kluczowych. Nie zaczynaj od odzieży i obuwia, które nie są przeznaczone na daną porę roku. Ważniejsze jest rozpakowanie rzeczy do kuchni, aby móc przygotowywać posiłki, oraz łazienki.
  5. Jeśli chodzi o kuchnię, to ustaw sprzęty w odpowiednich miejscach i pamiętaj, że niektóre nie powinny być natychmiast podłączone do gniazdka, np. lodówka. Najlepiej przenieść ją wcześniej, aby od razu po przeprowadzce móc umieścić w niej jedzenie czy mrożonki. Rozpakowywanie pozostałych rzeczy w kuchni zacznij od przedmiotów szklanych, zastawy stołowej czy garnków. Dopiero w kolejnym kroku zajmij się innymi rzeczami – produktami suchymi, przyprawami czy mniej istotnymi akcesoriami kuchennymi.
  6. Wypełnij szafy. Zacznij od opróżnienia kartonów ze sprzętem, aby nie było tak, że zostaną przerzucone i przestawione dziesiątki razy. W szafach może się zmieścić bardzo dużo rzeczy, dzięki czemu szybko zaczniesz się pozbywać kolejnych kartonów. Tam znajdziesz miejsce dla dużych rzeczy, takich jak: kołdry, zapasowa pościel czy obuwie.
  7. W kolejnym kroku przejdź do wypakowania pozostałych rzeczy. Ustaw na regałach książki. Zawieś zasłony, firanki, umieść poszczególne dekoracje. Dopiero na koniec, kiedy zwolni się miejsce na podłodze, ewentualnie rozłóż na niej dywany.
  8. Rozpakowując rzeczy, jednocześnie rób porządki. Większość kartonów z pewnością nie nada się do użytku, więc umieszczaj je w zbiorczym opakowaniu. Dzięki temu łatwiej Ci będzie następnie wynosić poszczególne do kosza. Jeśli dane kartony będą się jeszcze nadawać do użytku, rozłóż je i ustaw tam, gdzie nie będą zabierać wolnego miejsca.

Bezpieczne pojemniki - przeprowadzki biur, firm, instytucji Adexim

Kiedy rozpakujesz rzeczy z pewnością wielokrotnie wpadniesz na pomysł, jak lepiej je ułożyć, gdzie postawić, aby optymalnie wykorzystać powierzchnię. Niemniej, kierując się naszymi podpowiedziami, wszystkie prace przebiegną sprawniej.

Przeprowadzka

Planujesz przeprowadzkę? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń lub napisz do nas.

+48 (22) 825 77 95

biuro@adexim.com.pl

Firma przeprowadzkowa Adexim

 

Scroll to top