strona_glowna_przeprowadzki_adexim_warszwa

Jakie błędy można popełnić przy przeprowadzce?

Zmiana miejsca zamieszkania i przenosiny dobytku wymagają odpowiedniego planu i przygotowania się do tego. Jeśli nieodpowiednio do tego podejdziesz, licz się z ryzykiem popełnienia wielu błędów, które wydłużą proces, wygenerują dodatkowe koszty i sprawią, że przeprowadzka stanie się bardzo stresującym doświadczeniem. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę przy przenosinach. Jak uniknąć błędów?

strona_glowna_przeprowadzki_adexim_warszwa

Nie masz planu przeprowadzki

Wydaje Ci się zbędny? Jeśli chcesz uniknąć problemów, wykonywania różnych prac pod presją czasu, musisz go mieć. Planujesz zostawić wszystko na ostatnią chwilę? To jeden z kluczowych błędów. Daj sobie czas na wykonanie wszystkich prac. Zazwyczaj nie jesteśmy świadomi, jak wiele rzeczy posiadamy, ile kartonów zapełnimy i jak będzie to czasochłonne.

Dlatego pakowanie najlepiej rozpocznij na kilka tygodni wcześniej. Po spakowaniu pierwszych rzeczy ocenisz, ile pracy przed Tobą. Na tej podstawie ustalisz, ile czasu musisz mieć, aby bez stresu przygotować się do przeprowadzki. Jeśli masz piwnicę, która od lat nie była porządkowana, tylko zajęcie się tym pomieszczeniem może Ci zająć nawet kilka dni.

Brak segregacji rzeczy

Umieszczasz poszczególne przedmioty w przypadkowych opakowaniach, bez zachowania porządku logicznego? W takim razie przygotuj się na problemy przy rozpakowywaniu rzeczy. Warto do jednego kartonu wkładać odzież, do innego – zasłony, a jeszcze innego – garnki czy książki. W przeciwnym wypadku trudno Ci będzie później odnaleźć to, czego szukasz. Poza tym rozpakowanie będzie trudne. Umieścisz dany karton w konkretnym pomieszczeniu, a okaże się, że rzeczy musisz poroznosić do kilku różnych pokojów. To utrudnia rozpakowywanie i wydłuża czas. Poza tym, przed rozpoczęciem pakowania, posegreguj rzeczy na potrzebne i zbędne. Nie pakuj takich, których i tak nie będziesz używać. Często dopiero po przeniesieniu wielu pakunków dochodzimy do wniosku, że były zbędne. Tak tracimy mnóstwo czasu i energii.

Firma przeprowadzkowa Adexim - przeprowadzki Warszawa

Brak oznaczeń na pudłach

Wyobraź sobie taką sytuację: wszystkie rzeczy zostały przeniesione w nowe miejsce, a Ty pilnie potrzebujesz danego przedmiotu. Przed Tobą 50-100 kartonów. Jak go znajdziesz? Jeśli każdy będzie opisany – jest na nim informacja, do którego pomieszczenia ma trafić i co dokładnie się w nim znajduje – zdecydowanie ułatwisz sobie przeprowadzkę. Opisz, które kartony są potrzebne bezpośrednio po przenosinach. Dzięki określeniu pomieszczenia, do którego mają trafić, unikniesz ich przenoszenia z jednego do drugiego, a to pozwoli Ci zaoszczędzić czas.

Brak odpowiednich zabezpieczeń rzeczy

Zanim zabierzesz się za przewożenie lodówki czy pralki, sprawdź, jak to powinno się odbywać. W przeciwnym wypadku możesz uszkodzić urządzenie w transporcie. Znaczenie ma odpowiednie ustawienie i zabezpieczenie. Sprzęt jest szczególnie narażony na usterki w czasie przewożenia, dlatego zwróć uwagę, gdzie go umieszczasz. Cenne urządzenia, które łatwo uszkodzić, nie powinny się znajdować pod wieloma innymi kartonami. Przedmioty szklane warto zabezpieczyć folią bąbelkową i zakleić taśmą. Najlepiej przewozić je oddzielnie – nie razem ze wszystkimi innymi rzeczami. Ewentualnie umieść je na nich w taki sposób, aby nie były niczym przygniecione.

Brak przygotowania na warunki atmosferyczne

Jeśli planujesz przeprowadzkę na kilka tygodni wcześniej, pamiętaj, że możesz trafić na różną pogodę. Realne, że przez kilka dni, kiedy masz wolne, codziennie będzie padać. Możesz odłożyć przeprowadzkę, ale czy masz taką opcję? Przenosiny w deszczu są problematyczne, ale oczywiście możliwe. Przygotuj na taki wypadek wodoodporne pokrowce – ewentualnie skorzystaj z plastikowych pojemników. Standardowe kartony są odporne i niewielkie opady im nie zaszkodzą, ale i tak lepiej je zabezpieczyć. Ewentualnie wypożycz specjalne pojemniki przewozowe. Sprzęt i meble owiń folią stretch. Poza tym pamiętaj o odpowiednim obuwiu. Kiedy jest mokro, istnieje większe ryzyko poślizgnięcia się. Jeśli dojdzie do tego, kiedy niesiesz ciężkie rzeczy, to wiąże się z dużym ryzykiem poważnego wypadku.

Nietrafiony wybór firmy przeprowadzkowej

Przenosiny możesz sobie zdecydowanie ułatwić, jeśli zdecydujesz się na zlecenie prac specjalistom. Musisz jednak znaleźć doświadczonego wykonawcę, który rzetelnie podchodzi do obowiązków. Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź opinie o danej firmie i zakres jej usług. Dowiedz się, z jakich rozwiązań korzysta – czy zapewni odpowiednio duży pojazd, ma narzędzie do zabezpieczania i przenoszenia mebli i sprzętów. Powinien Cię oczywiście interesować cennik firmy przeprowadzkowej , ale nie traktuj kosztu jako najważniejszego czynnika. Bardzo niska cena może oznaczać brak doświadczenia, nierzetelne podejście lub dodatkowe opłaty, o których przekonasz się dopiero w trakcie przenosin.

Dowiedz się więcej o naszej firmie i sprawdź, dlaczego warto skorzystać z oferty.

Tu znajdziesz pełną ofertę naszej firmy – przeprowadzki Adexim.

Scroll to top