Jak zorganizować transport fortepianu?

Transport pianina czy też fortepianu bardzo często przysparza dużo kłopotów. Wiele firm oferujących usługi przeprowadzkowe i transportowe, nie podejmuje się w ogóle tego wyzwania. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy instrument jest zabytkowy. Potrzebne jest wtedy bardzo duże doświadczenie osób podejmujących się transportu oraz wykorzystanie odpowiednich materiałów i narzędzi, dzięki którym transport będzie bezpieczny.

Dlaczego fortepiany i pianina są tak trudne w transporcie?

Wiele firm oferujących nietypowy transport, wymienia między innymi transport pianin czy też fortepianów. Można się zatem zastanawiać, dlaczego te sprzęty muzyczne nazywane są nietypowymi? Sprawa jest dość prosta, jednak nie dla wszystkich oczywista:

Po pierwsze, pianina i fortepiany są naprawdę bardzo ciężkie – w zależności od modelu mogą one ważyć od ok. 100 do aż 300 kilogramów! Tak ciężkie przedmioty zawsze są bardzo trudne w transporcie.

Po drugie, ciężar nie jest równomiernie rozłożony – przy transporcie pianin i fortepianów trzeba pamiętać, że nie są one zbudowane w taki sposób, aby ciężar rozłożony był w nich równomiernie. To z kolei bardzo utrudnia przenoszenie tych instrumentów.

Po trzecie, instrumenty te są bardzo delikatne. Zarówno fortepiany jak i pianina są instrumentami charakteryzującymi się bardzo dużą delikatnością. Należy być bardzo ostrożnym podczas ich transportu.

Po czwarte, pianina i fortepiany złożone są z wielu części – im starszy instrument, tym znalezienie odpowiedniej części, która ulega uszkodzeniu, staje się coraz trudniejsza, a nawet niemożliwa.

transport_fortepianów_przeprowadzki_adexim_warszwa

Transport fortepianów i pianin wymaga odpowiedniej wiedzy

Nietypowy transport, a więc transport fortepianów, transport dzieł sztuki, czy też przeprowadzki serwerowni, wymagają od pracowników firm transportowych odpowiedniego doświadczenia i wiedzy. Niektóre instrumenty są nowe, a ich stan jest bardzo dobry – transport przebiega wtedy znacznie sprawniej. Niestety, nie zawsze firma transportowa ma do czynienia z instrumentami nowymi. Niektóre z nich są jednak zabytkowe, albo mają ogromną wartość sentymentalną dla właściciela – wtedy ich transport jest znacznie trudniejszy.

Przede wszystkim pracownik firmy transportowej musi wykazać się wiedzą na temat tego typu instrumentów. Przydaje się minimalna wiedza z zakresu historii pianin i fortepianów – jeżeli wiemy, z jakiego okresu jest instrument, znacznie łatwiej oszacować jego ciężar (nie zawsze właściciele dysponują tego typu wiedzą). Waga jest bardzo ważna, ponieważ sugeruje ona liczbę osób potrzebnych do transportu instrumentu.

Pamiętaj! Jeżeli fortepian był już kiedyś transportowany i podczas transportu wystąpiły problemy, poinformuj o tym ekipę przeprowadzkową. Ta informacja może być bardzo cenna!

Przygotowanie do transportu

Transport fortepianów nie jest łatwy i bardzo rzadko zdarza się, aby odbył się w kilka minut. Do jego transportu należy się odpowiednio przygotować:

Rozmiary instrumentu a drzwi i klatki schodowej

Pianina i fortepiany mają różne rozmiary. Koniecznie trzeba zmierzyć instrument, a następnie drzwi i klatkę schodową. Dopiero wtedy można ustalić w jakiej pozycji i z wykorzystaniem jakich metod instrument zostanie wyniesiony z mieszkania lub z domu.

Przygotowanie odpowiednich narzędzi

Do transportu pianin i fortepianów przydają się różnego rodzaju podkładki, podnośniki, a także pasy oraz specjalne materiały. Decydując się na profesjonalną firmę transportową, jaką jest Adexim Przeprowadzki, każdy klient ma pewność, że pracownicy posiadają odpowiednie do bezpiecznego transportu narzędzia.

Odpowiednie zabezpieczenie przeprowadzki

Niektóre z wypożyczalni udostępniają swoim Klientom profesjonalne materiały zabezpieczające. Dobre firmy, same zabezpieczają instrumenty, gdyż wykwalifikowani pracownicy, posiadający duże doświadczenie wiedzą już jak to zrobić najlepiej. Jednak, niestety, nie wszystkie firmy oferują w tym zakresie profesjonalną pomoc – warto zatem dopytać o tę kwestię firmę zajmującą się transportem. Nasza firma Adexim Przeprowadzki oferuje kompleksowe rozwiązania. Pianino powinno zostać zabezpieczone przy pomocy folii bąbelkowej lub specjalnych materiałów. Klapka, może otworzyć się w trakcie przenoszenia instrumentu, dlatego warto ją zabezpieczyć. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie taśmy klejącej.

Kilka cennych rad:

  1. Zanim zdecydujesz się na transport pianina przede wszystkim znajdź dobrą firmę transportową, mającą duże doświadczenie.
  2. Jeżeli masz czas, zmierz instrument i przekaż wszystkie informacje firmie transportowej.
  3. Zapytaj o potrzebne materiały zabezpieczające.

Dobra firma transportowa powinna dysponować nie tylko materiałami zabezpieczającymi, ale również specjalnymi pasami, które ułatwiają przenoszenie tak dużych ruchomości. Niekiedy zdarza się, że potrzebna jest rampa lub wózek transportowy – urządzenia te są potrzebne w sytuacji, kiedy trzeba przebyć długą drogę do samochodu, czy pokonać wiele pięter. Bardzo ważne jest również wyposażenie samochodu. Specjalistyczne firmy, przygotowane do transportu nietypowego, dysponują samochodami z windą samochodową.

Firma przeprowadzkowa Adexim przeprowadzki Warszawa

Przeprowadzki mieszkań, przeprowadzki prywatne, nietypowy transport – możesz na nas liczyć

Działamy już na rynku transportowym wiele lat. Nietypowy transport, pomimo iż nie można nazwać go łatwym, jest dla nas zadaniem jak najbardziej do wykonania. Wszystkie nasze działania wykonujemy profesjonalnie, z użyciem narzędzi i materiałów najwyższej klasy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i wykorzystujemy go szczególnie podczas transportu ruchomości nietypowych: ciężkich, dużych, nieporęcznych, mających wartość sentymentalną. Wiemy, w jaki sposób należy obchodzić się z antykami – jak je pakować, zabezpieczać i transportować.

-Działamy sprawnie i bezpiecznie        

-Oferujemy szybki transport        

-Zawsze zapewniamy indywidualne podejście        

-Mamy duże, kilkunastoletnie doświadczenie

Działamy przede wszystkim na terenie miasta Warszawa, jednak podejmujemy się również transportu w innych miastach – nie tylko w Polsce. Oferujemy przeprowadzki prywatne, ale również przeprowadzki firm i instytucji oraz profesjonalne przeprowadzki międzynarodowe. Służymy również pomocą w niszczeniu dokumentacji, utylizacji mebli i szeptu IT, a także w magazynowaniu mienia. Serdecznie zapraszamy o zapoznania się z naszą ofertą!

 

Scroll to top