Na co zwracać uwagę wybierając firmę do przeprowadzki?

Usługi przeprowadzkowe cieszą się coraz większą popularnością, czego wynikiem jest powstawanie wielu firm oferujących usługi w tym zakresie. Najwięcej nowych firm pojawia się w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk. Niestety, nie wszystkie z nich spełniają swoje zadania w sposób rzetelny i profesjonalny. Kiedy decydujemy się na przeprowadzkę, powinniśmy sprawdzić i porównać oferty przynajmniej kilku firm, aby wybrać tę, która jest najbardziej korzystna: powinien nas interesować nie tylko koszt przeprowadzki, ale również usługi dodatkowe, które oferuje firma przeprowadzkowa. Ponadto, ważne są również opinie o firmie – te możemy sprawdzić wykorzystując Internet.

Na to koniecznie zwróć uwagę…

Doświadczenie. Doświadczenie firmy przeprowadzkowej jest bardzo ważne, zwłaszcza, jeżeli chcemy, aby zajęła się ona przewozem całego naszego dobytku lub bardzo ważnych dla nas dokumentów czy też urządzeń biurowych. Jednym ze sposobów sprawdzenia czy firma ma odpowiednie doświadczenie, jest poznanie daty jej założenia, a także zapoznanie się z komentarzami i opiniami klientów.

Usługi i usługi specjalne. Firmy organizujące przeprowadzki, takie jak firma Adexim, oferują szereg usług standardowych oraz usług specjalnych. Należą do nich np. przeprowadzki osób prywatnych, firm, instytucji oraz przeprowadzki międzynarodowe, transport dzieł sztuki, instrumentów, nietypowych urządzeń, a także magazynowanie mienia, niszczenie dokumentacji, utylizacja sprzętu IT i wiele, wiele innych. Warto podjąć współprace z firmą, która działa kompleksowo. Dlaczego? Nawet jeżeli dziś potrzebujemy tylko szybkiego transportu mebli z mieszkania do mieszkania, to może okazać się, że za kilka miesięcy będą potrzebne nam bardziej specjalistyczne usługi, a wtedy będziemy mieć już kontakt do sprawdzonej przez nas firmy.

Ubezpieczenie. Wiele firm przeprowadzkowych zapewnia ubezpieczenie przewożonych rzeczy, tym bardziej, jeżeli są to rzeczy bardzo wartościowe. Ubezpieczeniem najczęściej stosowanym jest OC.

Kultura osobista (pierwsze wrażenie). Już podczas pierwszej rozmowy z osobą odpowiedzialną za kontakt z klientem będziesz wiedział, czy firmie zależy na Klientach, jaką postawę prezentuje wybrana przez Ciebie firma. Pierwsze wrażenie warto brać pod uwagę!

Ceny. Nie przez przypadek cena znajduje się na końcu naszej listy. Nie jest ona bowiem najważniejsza, chociaż rozumiemy, że wielu klientom firm przeprowadzkowych chodzi o jak najniższe koszty. Często jednak wybieranie najtańszej oferty kończy się tym, że firma gwarantuje wyłącznie transport, bez żadnych usług dodatkowych. Cennik powinien znaleźć się na stronie firmy przeprowadzkowej, ale nie jest to regułą. Cena zależy od czasu, który trzeba przeznaczyć na transport, odległości, od typu przewożonych rzeczy, a także od usług specjalnych.

Firma transportowa, to nie firma przeprowadzkowa!

Bardzo często błędnie stawia się znak równości pomiędzy firmami oferującymi transport, a firmami oferującymi pomoc w przeprowadzce. Firma transportowa jest tylko firmą transportową, z kolei firma przeprowadzkowa w swojej ofercie ma znacznie więcej niż tylko transport. Zasadnicza różnica polega przede wszystkim na innych doświadczeniach. Firmy zajmujące się transportem, przewożą najczęściej konkretne grupy towarów lub osób, wykorzystując do tego odpowiednio przystosowane środki – transport bowiem można podzielić na drogowy, morski, kolejowy czy też lotniczy. Jeżeli wynajmiemy taką firmę, to po pierwsze, usługa przewozu naszych rzeczy niekoniecznie będzie tańsza, a po drugie, będzie to wyłącznie usługa samego przewozu. Firma przeprowadzkowa zajmuje się nie tylko przewozem podczas przeprowadzek mieszkań i domów oraz biur, ale również wieloma usługami dodatkowymi. Zalicza się do nich pomoc w pakowaniu, albo dostarczenie odpowiednich materiałów do pakowania, pomoc w zakresie załadunku i rozładunku, wraz z pomocą przy wniesieniu, a także montaż niektórych mebli, transport bardzo nietypowych i wrażliwych przedmiotów. Jeżeli zatem chcesz, aby Twoja przeprowadzka była sprawna i przebiegała w sposób profesjonalny, koniecznie zdaj się na profesjonalne firmy oferujące przeprowadzki w Warszawie.Dobra firma przeprowadzkowa zapewnia szybki i bezproblemowy transport ważnych dla Ciebie rzeczy. Dobra opieka nad sprzętem, pomoc przy załadunku i rozładunku, pomoc przy wnoszeniu i wynoszeniu, a także specjalistyczne doradztwo – aby mieć to wszystko należy wybierać wyłącznie najlepsze firmy!

Scroll to top