O co pytać, zanim zdecydujemy się na konkretnego przewoźnika? – Przeprowadzki i transport

Rynek związany z przeprowadzkami i transportem wciąż się powiększa. Chętnych na korzystanie z usług firm tego typu jest naprawdę wielu! Migrujemy często i chętnie: nie tylko w obrębie miasta czy kraju, ale również międzypaństwowo. Najczęściej nie decydujemy się już na przewóz rzeczy w pojedynkę, ale wynajmujemy profesjonalne firmy oferujące przeprowadzki międzynarodowe lub transport wewnątrz miasta czy kraju (w Polsce najpopularniejsze są przeprowadzki w Warszawie, a na drugim miejscu jest Kraków – więcej informacji na ten temat można znaleźć TU). Duża liczba firm przeprowadzkowych to oczywiście pozytywne zjawisko: klienci mają większy wybór, ceny są bardziej konkurencyjne. Jednak, zawsze prowadzi to również do pojawienia się na rynku firm, które oferują niższą niż średnia, jakość wykonywanych usług. Dlatego, przed zdecydowaniem się na firmę transportową, warto ją dobrze sprawdzić. Jak to zrobić? Najlepszym sposobem jest… zwykła rozmowa! Ale zanim to zrobimy, o firmie wiele można dowiedzieć się z Internetu.

Przeprowadzki i transport – Warszawa, Polska, Świat, – o co pytać przewoźnika?

Dziś, kiedy niemal każdej firmy i każdego fachowca szuka się przez Internet, można mieć wiele wątpliwości, co do jakości wykonywanych przez nich usług. Dawniej, firmy takie działały na zasadzie polecenia. Nie było ich też dużo, więc każdy mieszkaniec miasta wiedział, czy firmę można zaliczyć do tych solidnych, czy jednak jej unikać. Dziś sytuacja trochę się skomplikowała: z jednej strony firmę transportową można znaleźć szybko, z drugiej – często nic o niej nie wiemy, oprócz tego, co jest zamieszczone na stronie internetowej. Jest jednak kilka sposobów, dzięki którym możemy przekonać się, czy firma oferująca takie usługi jak: przeprowadzki w Warszawie, przeprowadzki międzynarodowe, przeprowadzki mieszkań, jest godna zaufania.

Przeprowadzki międzynarodowe Adexim - wieża Eiffla Paryż

Przeprowadzki i transport – etap poszukiwań

Po pierwsze: nie kieruj się tylko ceną. Bardzo często szukając firmy transportowej w Internecie, wpisujemy do wyszukiwarki hasła, które najlepiej odzwierciedlają nasze potrzeby. Np. osoby mieszkające na terenie Warszawy wpisują do wyszukiwarki hasła takie jak: „przeprowadzki warszawa cennik” lub „przeprowadzki warszawa cena”. W ten sposób dokonuje się selekcja pod względem kosztów. Jednak, należy pamiętać, że nie zawsze cena jest najważniejsza. Niekiedy lepiej jest wydać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych więcej, a mieć pewność, że mienie jest w dobrych rękach!

Uwaga! Bardzo niska cena za usługę, w porównaniu do ofert konkurencyjnych firm, powinna zaniepokoić!

Po drugie: dokładnie przejrzyj stronę internetową firmy transportowej. Na stronie internetowej firmy transportowej (przeprowadzkowej) powinny być zamieszczone wszystkie najważniejsze informacje. Przede wszystkim interesować powinny nas rodzaje usług, ich zakres, a także oczywiście wszystkie usługi dodatkowe. Nawet, jeżeli teraz potrzebujesz tylko prostej i nieskomplikowanej usługi, to być może za jakiś czas będziesz potrzebował bardziej skomplikowanej pomocy fachowców i będziesz mógł skorzystać z usług tej samej firmy.  

Po trzecie: sprawdź opinie na temat firmy. W tym celu również możesz wykorzystać Internet. Wystarczy, że do wyszukiwarki internetowej wpiszesz np. hasło: „przeprowadzki Warszawa (nazwa firmy) opinie”, a z pewnością pojawią się komentarze na temat poszukiwanej przez Ciebie firmy. Warto także przejrzeć branżowe fora internetowe. Z nich również można się wiele dowiedzieć na temat konkretnego przewoźnika. Najcenniejsze są oczywiście opinie osób korzystających z usług firmy.

Uwaga! Komentarze i opinie mogą być bardzo przydatne, jednak zawsze warto podchodzić do nich z dystansem. Pamiętajmy, że negatywne opinie może umieszczać nieuczciwa konkurencja!

Przeprowadzki i transport – przed złożeniem zlecenia

Kiedy już wyczerpiemy możliwość sprawdzenia firmy drogą internetową i wstępnie zdecydujemy się na usługi konkretnego przewoźnika, należy poprosić go o przedstawienie kilku ważnych z punktu widzenia klienta dokumentów:

-dokumenty rejestrowe przewoźnika,

-licencje,

-polisę OCP.

W dalszej kolejności ważne jest, aby przewoźnik przygotował:

-umowę transportową,

-list przewozowy

Uwaga! Zarówno umowa transportowa (przewozowa) jak i list przewozowy odgrywają bardzo ważną rolę! Umowa transportowa jest dla zleceniodawcy gwarancją wykonania usługi zgodnie z ustaleniami, natomiast list przewozowy, który powinien zawierać dane zleceniodawcy, przewoźnika i opis przesyłki, upoważnia do wypłacenia ubezpieczenia transportowego.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak jeszcze można sprawdzić wiarygodność firmy transportowej, zachęcamy do lektury tekstu: Zlecenia przeprowadzek – wiarygodność firmy transportowej – jak ją sprawdzić?

Scroll to top